Test głośnika Bluetooth Divoom Tivoo-Max 2.1 - w rytmie Pixel Art

Test głośnika Bluetooth Divoom Tivoo-Max 2.1 - w rytmie Pixel Art | Divoom International

Test głośnika Bluetooth Divoom Tivoo-Max 2.1 - w rytmie Pixel Art

Test głośnika Bluetooth Divoom Tivoo-Max 2.1 - w rytmie Pixel Art Un gdyby tak głośnik Bluetooth nie musiał być nudny? Gdyby nie tylko grał, ale także stanowił przyciągający ciekawskie spojrzenia gadżet? Jeśli jesteście zainteresowani takim rozwiązaniem, à warto sprawdzić co proponuje marka Divoom. Jak czytamy na oficjalnej stronie productenta, głównym celem firmy jest opracowywanie innowacyjnych produktów audio, które wyróżniają się estetycznym wzornictwem, trwałością oraz wydajónw. I faktycznie, w ofercie Divoom znajdziemy przenośne głośniki Bluetooth, którym nie można odmówić wyjątkowego designu (króluje tu moda na retro i na piksele), choć co do wydajnozici audio godneiowanj meoczemana Max. Ale szczegóły później. Gadżet gra niemniej naprawdę donośnie iw cenie nieco ponad 500 zł stanowi ciekawe urządzenie, które jest nie tylko praktyczne, ale także ciekawie udekoruje nasz pokój czy biuro.

Auteur : Ewelina Stój

Osobiście znam więcej osób, które mają jakikolwiek, najskromniejszy choćby głośnik Bluetooth, niż osób, które mają jakiegoś rodzaju smartband czy smartwatch. Nie od dziś mianowicie wiadomo, e w polskich duszach stale gra muzyka i zabieramy ją ze sobą na piesze wycieczki, plaże, o grillach nie wspominając. Recenzowany dziś głośnik Divoom Tivoo-Max 2.1, choć działa także bezprzewodowo, jest z racji swoje budowy czy designu raczej "domatorem" czy też sprzętem "tarasowym". w głośnik ma za zadanie rozbrzmiewać w mieszkaniach nie zaś w większym plenerze, między innymi dlatego, nie jest to klasyczny głośnik Bluetooth, a raczej urządzenie gz. funknikcją W Tivoo-Max znajdziemy mianowicie także inne funkcje takie jak zegar, pogoda, inteligentny budzik, radio internetowe, terminarz, gry, pomiar hałasu, współpraca z powiadomieniami z médias sociaux czy tryby audio pomagające wu.piza Wszystko à wspomagane dedykowaną aplikacją mobilną Divoom.

Divoom Tivoo-Max wygląda jak mały telewizorek, ostatecznie okazuje się być głośnikiem Bluetooth. Un po bliższym zapoznaniu ujawnia jeszcze wiele innych funkcjonalności, będąc gadżetem jedynym w swoim rodzaju.

Test głośnika Bluetooth Divoom Tivoo-Max 2.1 - w rytmie Pixel Art [nc1]

Projet de test BlitzWolf BW-VP6 - Natywne Full HD avec niskiej cenie

Opakowanie głośnika to solidny, wzmacniany karton otwierany od gory, mierzący 22 x 22 x 11 cm. Z logotypów zdobiących front dowiemy się, e spoczywający wewnątrz głośnik pour prendre le système naprawdę 2.1, un więc dwa głośniki 10 W (1,5 cala) oraz subwoofer 20 W (3 cale) z tunelem (a) raczej tunerelikiem. Producent nia omieszkał też dodać informacji, że Tivoo-Max de la wyposażony w 256 programowalnych diod LED, potrafiących wyświetlić 16 milionów kolorów, une za wyjątkowy wygląd ekranu odpowiada nie tylko wbudowana baza efektów, ale serez peut społeczność zebrana wokół urządzenia, która dzięki aplikacji może dzielić się stworzonymi przez siebie "dziełami pikselowej sztuki". Jeśli chodzi o konfigurowanie wyświetlacza, to muszę przyznać, e możliwości są naprawdę olbrzymie, zdecydowanie większe niż w przypadku kwestii audio, gdzie nie otrzymaliustekmy ksze niż w przypadku kwestii audio, gdzie nie otrzymaliustekmy szanysyawie Ale choć Tivoo-Max nie rzuci nas na kolana jakością dźwięku, à jak na tego typu urządzenie, które proponuje więcej niż zwykły głośnik BT, całość wypada naprawdą zadowalajj

Divoom Tivoo-Max 2.1
Wymiary je waga 184,5 x 163 x 86 mm, 1,5 kg
czna moc wyjściowa 40 W
Pasmo przenoszenia 40 - 20000Hz
Stosunek sygnału do szumu 80 dB
Wielkość przeworników 2x 1,5"
1x 3"
Pojemność akumulata 8000 mAh
Sugerowany czas pracy na baterii 10 heures
Sugerowany czas Ladowania baterii 4-5 heures
Wersja Bluetooth 5.0
Zasięg bezprzewodowy 10 mètres
Zicza USB-C (ładowanie), AUX, czytnik kart microSD
Najniższa, Aktualna cena 543 z

Test głośnika Bluetooth Divoom Tivoo-Max 2.1 - w rytmie Pixel Art [nc1] W opakowaniu, prócz głośnika znajdziemy jeszcze instrukcję obsługi (przydatną!) w języku polskim, trzy pikselowate pocztówki oraz trzy zestawy pikselowatych naklejek. W zestawie nie mogło zabraknąć okablowania. Jest więc 60 centymetrowy przewód 3,5 mm jack do 3,5 mm jack, dzięki któremu będziemy w stanie puszczać muzykę przez port AUX głośnika. Jest też 80-centymetrowy przewód USB-A do USB-C, un więc przewód ładujący. Oba jawią się jako solidne, są też uraczone mocnym, nylonowym oplotem. Takie samo, solidne wrażenie budzi urządzenie, które można nabyć w kolorze czarnym, czerwonym oraz białym. Przybywa ono do nas dobrze zabezpieczone, między innymi w folię ochraniającą ekran. Głośnik wraz z nóżkami mierzy 18 x 16,5 x 8 cm i waży przy tym 1,5 kg. Nie jest więc taki znów ciężki, jednak ewentualny transport poza mieszkanie utrudniać mogą nóżki, które mimo à dodają kilka mocnych punktów do designu. Urządzenie w wersji do testów zostało utrzymane w przeważającej części w bieli (plastikowa, błyszcząca obudowa) ze srebrnymi elementami (boczne pokrętło, przycisk i nóżki, konktóre gumowa). Nic nie zapowiada, e konstrukcja będzie się szybko rysowała czy niszczyła w jakikolwiek inny sposób.

Test głośnika Bluetooth Divoom Tivoo-Max 2.1 - w rytmie Pixel Art [nc1]

Test głośnika Bluetooth Divoom Tivoo-Max 2.1 - w rytmie Pixel Art [nc1]

Test myszy Genesis Krypton 550 - ażurowy gryzoń dla oszczędnych

Na prawym boku, prócz przycisku zmiany źródła (Bluetooth, karta SD, AUX) i pokrętła, które też jest przyciskiem, mamy maskownicę jednego z głośniczków. Na lewym zaś boku, prócz maskownicy drugiego głośnika znajdziemy jeszcze ujście mikrofonu, zaś na topie urządzenia namierzymy dotykowe przyciski sterujące muzyką oraz budzikiem. Dotykowe panele wyglądają fajnie, jednak bywają denerwujące podczas przenoszenia głośnika - łatwo je bowiem wtedy przypadkowo aktywować, ale to marginalna wręcz wada urządzenia, któżrdy nie mus Rewers głośnika skrywa najwięcej, bo największą maskownicę subwoofera, tunel basowy oraz gumową zaślepkę, maskującą przycisk on/off, złącze AUX, złącze ładowania adowania USB-C orazart wejęawcie microscie). Karta SD à też absolutny must-have, jeśli mamy w planach nagrywać urządzeniem wiadomości głosowe (maksymalnie o długości do jednej minuty). Tivoo-Max ma bowiem i taką możliwość. Jeśli więc chcemy zostawić domownikom listę sprawunków do wykonania zanim wyjdziemy do pracy, funkcja ta jak najbardziej się przyda.

Test głośnika Bluetooth Divoom Tivoo-Max 2.1 - w rytmie Pixel Art [nc1]

Test głośnika Bluetooth Divoom Tivoo-Max 2.1 - w rytmie Pixel Art [nc1]

Lenovo Q27q-10 - moniteur biurowy WVA o gustownym wyglądzie

Wspomniany wbudowany mikrofon służy też do rozmów telefonicznych przez BT, jednak choć nasz rozmówca rozbrzmiewa z głośnika donośnie i wyraźnie, à mon. Zanim przejdziemy do opisu dodatków, a więc do bardziej bądź mniej zbędnych funkcjonalności, zajmijmy się najważniejszą kwestią głośnika, a więc jego brzmieniem. Tivoo-Max dostarcza dźwięku stereo 2.1 o łącznej mocy 40 W. Trzeba przyznać, e jak na takie maleństwo, całość brzmi całkiem nieźle. Producteur nie omieszkał się pochwalić, le modèle ów to najmocniejszy i najlepiej brzmiący głośnik, jaki kiedykolwiek stworzył. Je faktycznie muszę przyznać, e głośnik naprawdę potrafi zagrać głośno. Czy czysto ? Nie liczmy na jakość porównywalną choćby do tańszych głośników pokroju Logitech 2.1 Z333 (choć bezpośrednie porównanie nie jest oczywiście w pełni zasadne, ale ma na celu przybliżnikenikenie tego, gzieenzocie w pełni zasadne). Divoom-Max gra po prostu "kulturalnie", całkiem głośno i nie raniąc przy tym patologicznie uszu, ale nic poza tym. Trzeba jednak zauważyć, e nie jest to sprzęt, który zamyka się wyłącznie na kwestii audio, dlatego też nie jest ona jakaś szalenie zaskakująca jakością. Pamiętajmy, e w kwocie 500 złotych otrzymujemy mianowicie więcej, niż sam tylko dźwięk.

Test głośnika Bluetooth Divoom Tivoo-Max 2.1 - w rytmie Pixel Art [nc1]

Test głośnika Bluetooth Divoom Tivoo-Max 2.1 - w rytmie Pixel Art [nc1]

Jeśli puszczamy muzykę poprzez Bluetooth lub AUX własnym odtwarzaczem muzyki, będziemy w stanie z powodzeniem podregulować nieco tony wysokie, których moim zdaniem fabrycznie trochę braku w Tivoo-Max Niestety nic więcej nie wykrzesamy z subwoofera. Każda próba najmniejszego nawet podciągnięcia tonów niskich kończy się charczeniem i przesterami, zwłaszcza na wyższych natężeniach dźwięku. Na szczęście bez grzebania w ustawieniach bas dla większości użytkowników powinien być wystarczający, zawsze można poratować się też wstawieniem głośnika faire jakiejś wnęki, wykorzystując więc otoczenie do podrasowania dźwięku. Jeśli nie jesteście więc baaaardzo wymagającymi dźwiękowo użytkownikami, którzy chcą raczej wielozadaniowego, bajeranckiego urządzenia do codziennego użytkowania czy n aw biurze czyno Nie przesadzę też gdy napiszę, e przy dźwiękach płynących z głośnika można z powodzeniem zaaranżować spontaniczną imprezkę. Jeśli jednak szukacie głośnika, który zadowoli Wasz wyczulony na wszelkie niedociągnięcia muzyczne słuch, dix modèles nie będzie odpowiednim. Przykładowo już JBL Charge 3, plasujący się w nieco niższej cenie, wyprzedza Tivoo-Max muzycznie, plaisanterie à jednak wyłącznie moja opinia, opinia osoby, która lubi zdecydowanie niżej schodzący bas.

Test Creative Sound BlasterX Katana - barre de son z kartą dźwiękową

Divoom Tivoo-Max 2.1 otrzymał akumulator o pojemności 8000 mAh. Producteur sugeruje, e pozwoli on na 10 godzin odtwarzania muzyki, choć nie zaznaczył, przy jakiej głośności. Kilka miesięcy obcowania i testowania urządzenia pozwoliło mi odkryć, e w praktyce jest lepiej, niż podają twórcy głośnika. Potrafi sur bowiem grać nawet przez nieustające 12-14 godzin przy ustawieniu 3/4 głośności maksymalnej. Divoom szacuje też ciągłą pracę bez muzyki, ale z włączonym wyświetlaczem na 24 godziny. Moje obserwacje także w tej kwestii są inne, gdyż po pełnym naładowaniu głośnika (które trwa około 4 h), funkcjonuje sur przez niemal dwie pełne doby. Czasy pracy jak widać nie są złe, jednak najlepszym rozwiązaniem w moim przypadku okazało się po prostu ulokowanie Tivoo-Max blisko gniazdka sieci elektrycznej i stałe prpodłączenie do Rozwiązanie pour plaisanter dodatkowo o tyle dobre, e nie trzeba co jakiś czas, celem ładowania, wyciągać gumowej zaślepki, której wyciąganie jest mocno irytujące (trudne).

Test głośnika Bluetooth Divoom Tivoo-Max 2.1 - w rytmie Pixel Art [nc1]
W jednym z trybów, ekran będzie nam zamiennie wyświetlał godzinę, temperaturę na zewnątrz oraz pogodę, un więc np. pikselowe przedstawienie chmur płynących między wieżowcami.

Test głośnika Bluetooth Divoom Tivoo-Max 2.1 - w rytmie Pixel Art [nc1]
Tweety tańczący avec rytm muzyki? Proszę bardzo - tańczących Piksel Artów jest w Divoom pod dostatkiem, a społeczność tworzy dodatkowo zatrzęsienie kolejnych.

Powtarzam co chwilę, e Tivoo-Max nie jest zwykłym głośnikiem, a więc pora to udowodnić. Jego szeroką funkcjonalność odkryjemy dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej Divoom ( jeu de Google ), która niestety nie jest zbyt intuicyjna, a dodatkowo baaardzo rozbudowana, co także wydłuża czas nauki tegoż oprogramowania. Po dłuższej chwili spędzonej w apce odkryjemy. Mało tego, aplikacja ma wbudowane ponadto takie bajery jak mixer (tworzenie własnych utworów dzięki zepętlaniu pewnych presetów czy tworzeniu sekwencji wybranych instrumentów), terme gry (np. Tetris obudia czy Astrozy czy czy Battle do zrzuty ekranu poniżej).

Test głośnika Bluetooth Divoom Tivoo-Max 2.1 - w rytmie Pixel Art [nc1]

Test głośnika Bluetooth Divoom Tivoo-Max 2.1 - w rytmie Pixel Art [nc1]

Wielki test dousznych i dokanałowych słuchawek True Wireless

Z tych wszystkich "bajerów" dość ciekawym jest terminarz (planificateur), dzięki któremu możemy stworzyć plan dnia, par o danej godzinie, określonym dźwiękiem i animacją, głośnik przypominazę czania nam o Możemy też skorzystać z wbudowanych już presetów. Kolejną ciekawą funkcją jest pomoc w zasypianiu (sommeil). Możemy tu wybrać jeden z kilku utworów wspieranych dźwiękami Alphawave, któremu towarzyszyć będą fale świetlne, mające za zadanie pobudzać wydzielanie melatoniny (przynajmniej tak głj) Ostatnią z ciekawszych opcji jest inteligentny budzik, który uruchamia się stopniowo i może budzić nas przyjemnymi, ambientowymi dźwiękami, ekranem symulując jednocześnie efektgoschodzące Wszystko à jednak dopiero wierzchołek góry lodowej, bowiem w aplikacji można spędzić dziesiątki godzin odnajdując co rusz coś nowego, choć trzeba przyznać, e duża część czyaczy tychę rzecamikmi Pewne jest jedno - ekran ma całe zatrzęsienie opcji wyświetlania i cokolwiek nie wpiszecie w wyszukiwarkę Pixel Art, à "będzie Wam dane".

Test głośnika Bluetooth Divoom Tivoo-Max 2.1 - w rytmie Pixel Art [nc1]

Test głośnika Bluetooth Divoom Tivoo-Max 2.1 - w rytmie Pixel Art [nc1]

Rollme S08 - test smartwatcha dla Agenta 007: sieć 4G i kamera 8 MP

Test głośnika Bluetooth Divoom Tivoo-Max 2.1 - w rytmie Pixel Art [nc1]
Animowane piksele z Parmi nous ? Są, i à w wielu wydaniach.

Test głośnika Bluetooth Divoom Tivoo-Max 2.1 - w rytmie Pixel Art [nc1]
Matrice? Owszem, jeśli tylko masz takie yczenie.

Test głośnika Bluetooth Divoom Tivoo-Max 2.1 - w rytmie Pixel Art [nc1]

Test głośnika Bluetooth Divoom Tivoo-Max 2.1 - w rytmie Pixel Art [nc1]

Test głośnika Bluetooth Divoom Tivoo-Max 2.1 - w rytmie Pixel Art [nc1]

Test głośnika Bluetooth Divoom Tivoo-Max 2.1 - w rytmie Pixel Art [nc1]

Test głośnika Bluetooth Divoom Tivoo-Max 2.1 - w rytmie Pixel Art [nc1]

Testez Razer Kishi - kontroler, który daje nadzieję na mobilny gaming

Jak więc podsumować urządzenie takie jak Divoom Tivoo-Max? Po pierwsze jako gadżet, po drugie jako głośnik. Strona audio, w moim odczuciu, jest bowiem kestią drugorzędną, pewnym dodatkiem. Zawierając w konstrukcji za nieco ponad 500 złotych wszystko à co opisałam, producent Musiał iść na pewne ustępstwa i widocznym jest, że jako priorytet uczynił jakość wykonania oraz STRONE wizualną z funkcjonalnością ekraniku na czele, choc brzmienie nia TRACI przy tym w żadnym wypadku przysłowiową chińszczyzną z bazarku. Podczas testów nie mogłam pozbyć się wrażenia, e Tivoo-Max to niesamowicie dobry pomysł na oryginalny prezent dla każdego geeka i nerda, bowiem wyświetlacz w parze z bogactwemś z bogactwemś "cowzy" à coco naszego otoczenia. A jeśli poszukujecie sprzętu marki Divoom nastawionego maksymalnie na kwestię audio, warto zainteresować się takimi modelami jak Divoom Pro bądź Puissance Divoom z sześcioma przetwornikami i wielokierunkowym dźwiękiem przestrzennym 360°.

Test głośnika Bluetooth Divoom Tivoo-Max 2.1 - w rytmie Pixel Art [nc1]

Jak więc podsumować urządzenie takie jak Divoom Tivoo-Max? Po pierwsze jako wielofunkcyjny, praktyczny, oryginalny i przyciągający wzrok gadżet, un dopiero potem jako głośnik. Choć przetwornikom nie można odmówić mocnego basu oraz dużej, maksymalnej głośności.

Jakość wykonania i zatrzęsienie grafik wszelakich (Simpsonowie, czaszki, postaci z gier, Batman, Deadpool, Garfield, Sherlock Holmes i tysiące innych dzieł popkultury) à jednak nie wszystko. "Telewizorek" jest bowiem urządzeniem także praktycznym, wraz z opcją inteligentnego budzika, pomocą w zasypianiu czy terminarzem. Nie można zapomnieć o tym, e głośnik ma też funkcję dyktafonu, odtwarza muzykę z kart SD czy dzięki połączeniu przewodowym AUX, aw parze z mobilną aplikacją odtwarza radizata muzykow internet Jeśli lubicie tego typu gadżety, bądź chcecie podarować komuś prezent, który będzie absolutnym hitem wśród prezentów, à Tivoo-Max jest bardzo dobrą opcją.

InnowacjaDesign

Divoom Tivoo-Max 2.1
Céna : 543 z

Divoom Tivoo-Max 2.1
  • Oryginalny, ciekawy pomysł (także na prezent)
  • Dobrej jakości wykonanie i przyciągający wzrok design
  • Funkcjonalność wybiegająca ponad klasyczny głośnik BT
  • Niemal nieskończone opcje personalizacji dzięki aplikacji
  • Budzik, terminarz, pogoda, zegarek itp. jako dodatkowe funkcje
  • Niezły czas pracy na baterii, możliwa ciągła praca pod siecią
  • Całkiem przyzwoite brzmienie o wysokim natężeniu maksymalnym...
  • ... choć ostatecznie nie jest à najlepiej brzmiący głośnik w tej cenie
  • Lekkie przestery słyszalne przy maksymalnej głośności
  • Jakość rejestrowania mikrofonu w trakcie rozmów

Sprzęt do testów dostarczyła firma :

Test głośnika Bluetooth Divoom Tivoo-Max 2.1 - w rytmie Pixel Art [nc1]

En lire plus

Review – Divoom Ditoo: Functinally beautiful yet quirky | Divoom International
Divoom Pixoo Max Takes Pixel Art to the Max

Laisser un commentaire

Tous les commentaires sont modérés avant d'être publiés.

Ce site est protégé par reCAPTCHA, et la Politique de confidentialité et les Conditions d'utilisation de Google s'appliquent.